Billig-visker overrasker
Svenske Testfakta har ved hjelp av Dekra Automobil testet åtte ulike viskerblad fra forskjellige produsenter.
Vinneren ble viskerbladet fra Bosch, hårfint foran SWFs viskerblad. Det som skilte disse to fra de andre var den viktige egenskapen å holde frontruta vannfri i høyere hastigheter. Begge får også ros for at de er enkle å montere.
Også Biltemas rimelige viskerblad gjør det godt og sikret tredjeplassen i denne testen foran langt dyrere og mer anerkjente viskere fra blant annet premium-produsenter som Continental og Hella.
Produsent: Promeister
Modell: Clearview PM 650 FX
Prisklasse: ca. 211 kroner (kan kun kjøpes i Sverige)
Testresultat
Promeister sitt viskerblad får du kun kjøpt i Sverige. Viskerbladet får du for rundt 200 svenske kroner. Viskeren får en del trekk for dårlige i egenskaper i høyhastighet. På sikt kan viskerbladet også ruste noe.
Promeister Clearview PM 650 FX: 7,7 poeng av 10
Fordeler
- Enkel å montere
Ulemper
- Ruster lettere
- Tørker saktere ved høyere hastighet