Mer enn 40 000 nordiske bileiere har sagt sin mening. De mest tilfredse kjører BMW og Toyota.
Akkurat som BMW og Toyota i Norge totalt sett har de mest fornøyde eierne, akkurat slik er bildet når vi legger sammen AutoIndex-resultatene fra Norge, Danmark, Finland og Sverige. Med totalt sett mener vi når alle svarene legges sammen fra alle fire emneområder: Selve bilen og kjøreopplevelsen, opplevelsen hos forhandleren, verkstedet og service og lojaliteten.
Finnene har som Norge BMW og Toyota på topp. I Danmark topper Toyota og Saab. Hadde dette vært en form for sportsøvelse, ville Subaru vært omtalt som den store overraskelsen. Subaru er nemlig for første gang med i AutoIndex-undersøkelsen både i Sverige og Norge, og i Sverige ryker Subaru rett til topps foran BMW, mens Subaru i Norge klarer en flott fjerdeplass.
Ser vi Norden som ett rike, kommer Volvo og Saab likt ut, på femteplass over merkene med mest tilfredse eiere. Saab tar andreplass i Danmark og tredjeplass i Norge, mens Volvo er fem i både Sverige og Finland.

De verste
Også når det gjelder merkene som samler færrest tilfredse eiere, er Norge og Norden på linje: Kia jumbo med Renault som nest dårligst. Kia tar også bunnplass i Danmark, mens henholdsvis Seat og Fiat tar denne lite flatterende plassen i Sverige og Finland. Verken Seat eller Fiat er med i den norske delen av AutoIndex.
Plassering
AutoIndex-undersøkelsen ble første gang presentert i 2003. Da var verken Kia, Subaru eller Suzuki representert. Den sterkeste klatreren hvis vi sammenholder 2003-plasseringene totalt med 2007, er Chrysler, opp fra 20. og sisteplass til nummer 13. BMW har klatret fra 7. til første, mens Renault har falt fra 15. til 21. plass.